Jak wybrać najlepszy traktorek ogrodowy?

Urządzenia ogrodowe
Jak wybrać najlepszy traktorek ogrodowy?

Traktorki ogrodowe to nadzwyczaj komfortowe urządzenia, będące odpowiedzią na potrzeby właścicieli dużych ogrodów. Ich walorem są liczne dodatki, których instalacja pozwala na wszechstronne wykorzystanie kosiarki samojezdnej w innych celach, takich jak zamiatanie czy odśnieżanie. Czym się kierować, aby wybrać model najlepiej pasujący do Twojego ogródka?

NOWA JAKOŚĆ W KATEGORII SPRZĘTU OGRODOWEGO

Traktorek ogrodowy jest idealnym urządzeniem dla posiadaczy dużych ogrodów. Niezaprzeczalnym jest fakt, iż korzystanie z tego rodzaju maszyny pozwala na zaoszczędzenie czasu i nadzwyczaj efektywną pracę. Dlatego właśnie traktorki do trawy zyskują w ostatnich latach na popularności i przestały być akcesorium zarezerwowanym jedynie dla posiadaczy rozległych willi. Przystępne ceny są już obecnie jedynie dodatkowym atutem, który nieco traci na znaczeniu w porównaniu z wysoką funkcjonalnością. Wybierając traktorek ogrodowy, kieruj się kilkoma ważnymi kryteriami, które pozwolą Ci na podjęcie właściwej decyzji.

PRZEDE WSZYSTKIM ROZMIAR

Podczas przeglądania różnych modeli kosiarek samojezdnych, jak inaczej nazywane są traktorki ogrodowe, kluczowego znaczenia nabierają ich podstawowe parametry, takie jak: moc silnika, szerokość koszenia, rodzaj napędu oraz pojemność zbiornika paliwa. Wszystkie są ściśle powiązane z powierzchnią Twojego ogrodu - im jest on większy, tym bardziej wydajna będzie kosiarka o wyższych wartościach wymienionych atrybutów.

Moc silnika generuje szybkość pracy traktorka. Duża szerokość robocza urządzenia pozwoli Ci na ścięcie większej ilości trawy podczas jednego przejazdu. Odpowiedni i solidny napęd okaże się szczególnie ważny, jeśli Twój trawnik znajduje się na nierównomiernym terenie.

Zbiornik paliwa o dużej objętości pozwoli Ci natomiast na długotrwałą ciągłą pracę. W takim przypadku praktycznym elementem jest pojemny kosz – jak choćby w modelach z serii Estate, np. Estate Pro 9122 XWS. Urządzenie zostało wyposażone w pojemnik mogący pomieścić zawartość o objętości 360 l. Interesującym modelem gwarantującym wysoki komfort użytkowania jest również Park 740 PWX. Dwucylindrowy silnik Vanguard o mocy 11,9 kW i napęd na cztery koła sprawiają, iż żadne warunki nie są dla tego traktorka przeszkodą.

 

Odpowiednie dodatki pomogą maksymalnie skutecznie zrealizować zaplanowane prace ogrodowe

Źródło: www.stiga.pl

 

NIE ZAPOMINAJ O SZCZEGÓŁACH

Traktorki ogrodowe naszej marki charakteryzują się bardzo dużą liczbą kompatybilnych akcesoriów, które możesz bez problemu zamontować według własnego uznania. Przed podjęciem decyzji o zakupie, warto odwiedzić naszą stronę i przyjrzeć się dokładnie, jakie dodatkowe elementy pasują do interesującego Cię modelu. Co więcej, instalacje uzupełniające do kosiarek samojezdnych znacznie zwiększają ich użyteczność i funkcjonalność, dzięki czemu stają się one maszynami, które mogą być pomocne w pracach przydomowych nie tylko wiosną i latem, ale przez cały rok.

Warto wspomnieć chociażby o pługu śnieżnym kompatybilnym z wymienionym wcześniej traktorkiem z serii Park. Prosty montaż pozwoli zmienić traktorek ogrodowy w wysokiej jakości odśnieżarkę o powierzchni roboczej wynoszącej aż 107 cm. Pług wyposażony jest w płozy oraz automatyczne zabezpieczenie antyprzeciążeniowe, które zapewnia w pełni bezpieczną pracę. W katalogu znajdziesz wiele innych przydatnych dodatków m.in.: szczotki zamiatające, ekrany antykurzowe, łańcuchy śnieżne, odśnieżarki rotacyjne, dmuchawy, grabie, piaskarki i wertykulatory.

JAKIE OSTRZA?

Podstawowym wyróżnikiem kosiarek samojezdnych jest położenie agregatu tnącego. Może być on zamontowany centralnie, mniej więcej poniżej siedziskiem operatora, lub z przodu. Urządzenia posiadające ostrza na przodzie pojazdu mają większą możliwość dotarcia do trawy znajdującej się w pobliżu zabudowań, ogrodzenia i innych przeszkód.

Z pewnością jednak nie wykluczy to użycia podkaszarki, takiej jak np. SGT 436 A. Jej niebywałą zaletą jest wbudowany akumulator. Szerokość pracy podcinarki wynosi 30 cm, co jest dużą wartością jak na tego typu sprzęt. Ten model to doskonałe urządzenie do pracy wykończeniowych i pielęgnacyjnych w trudno dostępnych miejscach, które dodatkowo jest bardzo proste w obsłudze i gwarantuje wysoki komfort użytkowania.

NAJWAŻNIEJSZE SĄ TWOJE POTRZEBY

Ostateczny wybór powinien być jednak uzależniony od Twoich indywidualnych potrzeb. Decydując się na zakup traktorka ogrodowego, musisz być w stanie jak najdokładniej ocenić swoje wymagania dotyczące jakości sprzętu. To przecież Ty wiesz najlepiej, jakiego rodzaju pielęgnacji potrzebuje Twój ogród oraz jakie prace powinny być wykonywane na Twojej posesji w ciągu całego roku.

Zobacz produkt w sklepie Stiga