Jak wybrać kosiarkę do małego ogrodu?

Urządzenia ogrodowe
Jak wybrać kosiarkę do małego ogrodu?

Niewielki ogród to nie tylko urokliwe miejsce relaksu latem, lecz także zobowiązanie, które wiąże się m.in. z pracami pielęgnacyjnymi. Najczęściej powtarzaną z nich jest koszenie, które nawet w przypadku małych trawników może okazać się uciążliwe. Sprawdź, jak wiele zmieni wybór odpowiedniej kosiarki do trawy.

MAŁY OGRÓD = MAŁO PRACY?

Posiadanie ogrodu na terenie własnej posesji to nie lada przyjemność - w czasie lata masz miejsce na rozstawienie grilla i spędzenie czasu w gronie przyjaciół, zimą możesz ulepić bałwana lub zrobić igloo przed domem. Z drugiej jednak strony, aby ogród był zadbany i odpowiednio przygotowany na zmieniające się warunki, często należy wykonać niemałą pracę i to o każdej porze roku. Zdecydowanie najczęstszym obowiązkiem jest koszenie trawy - niezależnie od rozmiarów posiadanego przez Ciebie terenu. Warto wybrać najlepszy sprzęt, który będzie dostosowany do Twoich potrzeb. Oferujemy szeroki wybór kosiarek elektrycznych, spalinowych i ręcznych. Odpowiednie urządzenie pozwoli Ci zaoszczędzić zarówno czas, jak i własne siły.

KOSIARKI ELEKTRYCZNE – UNIWERSALNY SPRZĘT NA KAŻDE WARUNKI

W katalogach masz do wyboru wiele urządzeń, dlatego też poświęcając odrobinę czasu, z pewnością znajdziesz kosiarkę spełniającą Twoje wymagania. W przypadku małych ogrodów, w których często znajduje się wiele krętych alejek czy zaułków, doskonale sprawdzają się kosiarki elektryczne. Z reguły posiadają one stosunkowo dużą moc, co pozwoli na szybkie i sprawne rozprawienie się z wysoką trawą. Doskonałym przykładem takiego modelu jest Collector 34 E. Kosiarka została zaopatrzona w silnik elektryczny o mocy 1000 W, a dzięki niewielkiej wadze (zaledwie 8,7 kg) jest bardzo łatwa w prowadzeniu.

Ważnym atutem okazuje się także kosz o pojemności 25 l, który zbiera skoszoną trawę. Zaleganie jej w ogródku może skutkować hamowaniem rozwoju darni oraz brakiem cyrkulacji powietrza. Dodatkowo zaoszczędzisz czas, który byłby przeznaczony na grabienie. Co także istotne w przypadku koszenia niewielkich powierzchni, kosiarka elektryczna w odróżnieniu od kosiarki spalinowej pracuje ciszej, nie wydziela spalin i jest wygodniejsza w użyciu oraz prostsza w procesie konserwacji.

MOŻE BARDZIEJ EKOLOGICZNIE?

Wielu posiadaczy małych ogródków decyduje się na kosiarkę ręczną, która jest znacznie mniejsza i lżejsza niż jej elektryczny odpowiednik. Główną zaletą takiego urządzenia jest to, że nie potrzebuje źródła zasilania. Podczas koszenia trawy kosiarką elektryczną należy uważnie pilnować kabla, aby nie znalazł się w bezpośrednim sąsiedztwie pracującego sprzętu. Kosiarka ręczna z naszej oferty pracuje bardzo cicho, co wyróżnia ją spośród większości modeli mechanicznych.

Ponadto, gwarantuje ona najbardziej precyzyjne cięcie, a także najlepszy efekt końcowy koszenia. Korpus został wykonany ze stali, a nylonowe kółka umożliwiają sprawne i łatwe prowadzenie. Koszenie odbywa się na szerokości równej 40 cm. Możesz także dowolnie ustawić wysokość, na jakiej ścinana ma być trawa - od 15 mm do 32 mm. Noże tnące wprawiane są ruch za pomocą siły Twoich mięśni, podczas pchania urządzenia. To właśnie dlatego ten model będzie pracował najbardziej efektywnie, jeśli Twój ogródek jest stosunkowo równy.

 

Z pomocą zaawansowanego sprzętu STIGA profesjonalnie zadbasz o kondycję trawnika

Źródło: www.stiga.pl

 

PRACE WYKOŃCZENIOWE LUB MINITRAWNIK

Jeśli Twój ogródek jest naprawdę niewielkich rozmiarów lub pełno w nim miejsc i zakątków, do których nie dotrze klasyczna kosiarka elektryczna, idealnym rozwiązaniem powinna okazać się lekka podcinarka. Podcinarka elektryczna SGT 600 sprawi, że każdy fragment trawnika znajdzie się w Twoim zasięgu. Waży zaledwie 2,74 kg, co w połączeniu z wygodnych uchwytem stylizowanym na pętlę gwarantuje najwyższy komfort podczas koszenia. Regulacja kąta głowicy tnącej pozwala na precyzyjne koszenie przy krawędziach każdego rodzaju, a szerokość ostrzy równa 30 cm zapewnia szybkie rozprawienie się ze zbyt wysoką trawą.

Poszukując kosiarki odpowiedniej dla Ciebie, powinieneś wziąć pod uwagę wiele czynników. Z pewnością do niewielkich trawników najlepszym rozwiązaniem są kosiarki mobilne i wydajne - czyli elektryczne, ręczne i podkaszarki. Dokonując wyboru, należy także rozważyć planowaną częstotliwość koszenia i ukształtowanie terenu. Wszystkie te zmienne pozwolą na dobranie najlepszego modelu, który w największej mierze odpowie na Twoje potrzeby i pozwoli Ci cieszyć się wspaniale i równo skoszonym trawnikiem.

Zobacz produkt w sklepie Stiga