Pozbądź się opadających liści bez grabi!

Urządzenia ogrodowe
Pozbądź się opadających liści bez grabi!

Dmuchawy STIGA - pogromcy jesiennego bałaganu. Sprawdź je!

Ach, jesień! Pora, kiedy przyroda odziewa się w spektakularne barwy, a złote liście spadają z drzew, tworząc malowniczy dywan na trawnikach. Tylko że... ten dywan jest dość kłopotliwy do posprzątania.

Zastanawiałeś się kiedyś, jak pozbyć się tego bałaganu bez konieczności spędzania godzin na grabieniu?

Mamy rozwiązanie tego problemu: dmuchawy STIGA! Z nimi mozolna, syzyfowa praca stanie się przeszłością!

Dlaczego warto sprzątać ogród z liści?

Opadłe liście mogą wydawać się malowniczym dodatkiem do jesiennej scenerii, jednak dla zdrowia Twojego trawnika powinieneś je regularnie sprzątać. Pozostawione na trawniku przez dłuższy czas mogą przysporzyć Ci sporo problemów, których z pewnością chciałbyś uniknąć. Oto kilka powodów, dla których sprzątanie liści jest tak ważne:

  • Zachowanie dostępu do światła słonecznego

Trawa, podobnie jak inne rośliny, potrzebuje światła słonecznego do fotosyntezy - procesu, który umożliwia jej wzrost i rozwój. Warstwa liści na trawniku blokuje dostęp do światła, co może spowodować zahamowanie wzrostu trawy i prowadzić do jej stopniowej śmierci.

  • Zapobieganie chorobom

Mokre, nieposprzątane liście tworzą doskonałe środowisko dla pleśni, grzybów i innych chorób, które mogą szybko rozprzestrzenić się na trawniku. Wystarczy krótki czas, aby choroba zaczęła niszczyć Twoją starannie pielęgnowaną murawę.

  • Ochrona przed szkodnikami

Liście to doskonałe schronienie dla szkodników, takich jak myszy, ślimaki czy owady. Jeśli chcesz ich uniknąć - sprzątaj liście ze swojego ogrodu.

Porządne dmuchnięcie z dmuchawą STIGA

Postaw na prawdziwą supermoc w Twoich rękach - dmuchawy ogrodowe to urządzenia, które - jak sama nazwa wskazuje - "zdmuchują" liście i inne drobne zanieczyszczenia. Są one świetnym rozwiązaniem dla tych, którym zależy na szybkim i łatwym usunięciu liści z trawnika.

Jakie urządzenie wybrać?

Jeśli teren, który musisz posprzątać, jest mniejszych rozmiarów, a na ziemi nie utworzyła się gruba warstwa kolorowych liści, doskonałym wyborem będzie dmuchawa akumulatorowa BL 100e 4.0 Ah - najmniejsza, a zarazem najlżejsza spośród dmuchaw STIGA, która wytwarza strumień powietrza o prędkości 32 m/s. Poradzi sobie z usunięciem liści, piachu i innych zanieczyszczeń, które zalegają na chodniku czy podjeździe.

Szukasz mocnego przyspieszenia, które ułatwi sprzątanie sporych przestrzeni? Do większych ogrodów poleca się dmuchawa akumulatorowa BL 500e. Ten sprzęt to znacznie większa siła wydmuchu - maksymalna prędkość powietrza 55 m/s z pewnością Cię nie rozczaruje, zdmuchując brud, który stanie Ci na drodze. Wybieraj spośród 3 możliwych prędkości - najniższa sprawdzi się w przypadku suchych liści, średnia do posprzątania obrzeży trawnika ze ścinek trawy, a najszybsza rozprawi się z trudniejszymi zabrudzeniami. 

Jeśli zależy Ci na długotrwałej, nieprzerwanej pracy, wybierz dmuchawę akumulatorową SAB 700ae. Przy najniższych obrotach zapewnia nawet do 153 minut pracy! Bezszczotkowy silnik zapewnia dużą prędkość do 55 m/s. To gwarancja, że teren Twojej posesji będzie lśnił!

Mamy jeszcze jedną, wyjątkową propozycję - tym razem dmuchawa z serii 9. SAB 900 AE to sprzęt napędzany dwoma akumulatorami ePower 475 w systemie plecakowym (mocowanie za pomocą szybkozłączy), które zapewniają czas pracy do 130 minut przy maksymalnej prędkości 55 m/s. Dmuchawa może pochwalić się przepustowością wydmuchu w zakresie 15,80 m³/min! Niewielka waga (2,7 kg) i ergonomiczna rękojeść poprawiają wygodę pracy. SAB 900 AE to sprzęt idealny dla profesjonalistów.

duchawy1.jpg

Dmuchawa i odkurzacz, czyli sprzęt 2w1

Masz dość fruwających liści? No to popatrz na to! 

Dmuchawa/odkurzacz VS 100e to rozwiązanie Twoich problemów - wystarczy obrócić dźwignię, by przełączyć się między trybem dmuchania albo… odkurzania! VS 100e wciągnie Twoje liście i automatycznie rozdrobni je w ściółkę w mgnieniu oka zmniejszając jej objętość nawet o jedną dziesiątą, a potem zgromadzi w 45 litrowym, tekstylnym worku.

Niewielkie wymiary, idealne wyważenie, mała waga (4,9 kg) i miękka rączka sprawiają, że nawet czasochłonne prace nie męczą rąk.

dmuchawy2.jpg

Złote liście - skarb Twojego ogrodu

Zastanawiasz się co zrobić z zebranymi liśćmi? To świetny materiał na kompost! 

Liście są doskonałym materiałem do tworzenia domowego kompostu, który wzbogaci glebę w Twoim ogrodzie. Dzięki temu, oprócz sprzątania, przyczynisz się do zdrowia i piękna swojego ogrodu na wiosnę. Pamiętaj tylko, by do kompostownika nie trafiły liście z roślin zainfekowanych chorobami.

Więcej o kompostowaniu pisaliśmy tutaj.

“Zmielone” w VS 100e liście możesz wykorzystać jako doskonałą ściółkę, która ochroni glebę przed erozją, utratą wody i chwastami, a kiedy się rozłoży, dostarczy glebie cennych składników odżywczych.

Zapomnij o uciążliwym grabieniu. Gdy inni walczą z liśćmi, Ty ciesz się jesiennym spektaklem kolorów! Wszystko, co musisz zrobić, to wybrać urządzenie, które najbardziej odpowiada Twoim potrzebom. Odwiedź sklep STIGA i posprzątaj swój ogród w mgnieniu oka!