Gdzie kosiarką nie możesz...tam podcinarkę poślesz!

Urządzenia ogrodowe
Gdzie kosiarką nie możesz...tam podcinarkę poślesz!

W jaki sposób wykosić trawnik, gdy kosiarka okazuje się niewystarczająca? To proste - użyj niezawodnej podcinarki. Wielofunkcyjna i niedroga w eksploatacji doskonale uzupełnia pracę innych urządzeń przeznaczonych do pielęgnacji ogrodu. Przekonaj się, w jaki sposób podcinarka pomoże Ci zadbać o idealny trawnik!

Dlaczego warto zainwestować w podcinarkę?

Najważniejszym zadaniem podcinarki jest wykoszenie trawy wszędzie tam, gdzie dostęp kosiarką jest utrudniony, niemożliwy lub niesie ryzyko uszkodzenia roślin. Rabatki kwiatów, trawa w cieniu niskich krzewów ozdobnych, skarpy przy rowach melioracyjnych – to miejsca, w których doskonale poradzi sobie podcinarka.

To urządzenie doskonale uzupełnia pracę kosiarki, usuwając trawę w miejscach, które wymagają łagodniejszego potraktowania.

Jakiej podcinarki potrzebujesz?

W wielkopowierzchniowych ogrodach doskonale sprawdzi się podcinarka spalinowa. To urządzenie jest niezastąpione, gdy nie masz dostępu do gniazdka elektrycznego. Doskonale usuwa wysokie trawy i gęsto rosnące chwasty, z którymi nie poradzi sobie nawet standardowa kosiarka!

Wadą podcinarki spalinowej jest waga (wynosząca od ok. 5-6 kg), dlatego powinna być wyposażona szelki podtrzymujące. Stosując te akcesoria odciążasz ręce i znaczną część ciężaru przenosisz na plecy oraz barki, a w efekcie – zwiększasz swobodę pracy z podcinarką.

Podcinarkę elektryczną natomiast z powodzeniem wykorzystasz w mniejszych ogrodach, przy swobodnym dostępie do prądu. Tego typu urządzenia cieszą się opinią lekkiego, poręcznego i stosunkowo niedrogiego w utrzymaniu sprzętu ogrodniczego. Mimo że podcinarka elektryczna jest słabsza niż spalinowa, świetnie poradzi sobie w ogrodzie – z jej pomocą jednorazowo wykosisz ok. 30 centymetrowy pas trawy.

 

Podcinarka spalinowa czy może elektryczna? Właściwy wybór zagwarantuje piękny wygląd Twojemu trawnikowi!

Źródło: www.stiga.pl

 

Jaką podcinarkę elektryczną wybrać? Najpopularniejsze są podcinarki żyłkowe, które dodatkowo różnią się między sobą rodzajem głowic. Każda z nich zapewnia inny komfort pracy:

  • głowica ręczna: najtańsza, ale i najbardziej problematyczna. Po zerwaniu żyłki, musisz ją wysunąć i wymienić ręcznie,
  • głowica półautomatyczna: stosunkowo tanie i znacznie łatwiejsze w obsłudze. Wysunięcie żyłki następuje po lekkim dociśnięciu głowicy do ziemi,
  • głowica automatyczna: droższe, ale najwygodniejsze rozwiązanie. Żyłka zostaje automatycznie wysunięta na preferowaną długość.

W jaki sposób usprawnisz pracę z podcinarką?

Z pomocą odpowiednich akcesoriów praca z podcinarką szybko stanie się nie tylko bardziej efektywna, ale i przyjemniejsza. Oto narzędzia, w które warto zainwestować:

  • nauszniki wyciszające,
  • okulary ochronne.

Podcinarka to urządzenie, które doskonale uzupełnia pracę kosiarki. Dokładnie usuwa kępy trawy i chwasty w miejscach, w których praca z kosiarką jest utrudniona. Rozważając zakup podcinarki kieruj się potrzebami i charakterystyką swojego ogrodu - to pozwoli Ci wybrać idealny model, dzięki któremu będziesz cieszyć się perfekcyjnie wypielęgnowanym trawnikiem.

Zobacz produkt w sklepie Stiga