Akumulatorowe - poznaj ekologiczne narzędzia do sezonowej pielęgnacji ogrodu

Urządzenia ogrodowe
Akumulatorowe - poznaj ekologiczne narzędzia do sezonowej pielęgnacji ogrodu

Które maszyny ogrodnicze są ekologiczne? Sprawdź i zadbaj o ogród tak, by nie przyczyniać się do niszczenia środowiska! 

Ekologia w ogrodnictwie - konieczność! 

Koszenie bez hałasu i bez spalin? W dzisiejszych czasach to podstawa! Coraz większą uwagę zwraca się na to, by nie przyczyniać się do zanieczyszczenia środowiska naturalnego. Dlatego najwyższy czas poznać rodzinę urządzeń z 3 innowacyjnych serii: Essential, Experience i Expert, bazujące na akumulatorach STIGA ePower!  

Wydajność akumulatorów w urządzeniach ogrodniczych 

Zastanawiasz się nad zakupem akumulatorowego urządzenia ogrodniczego, ale nie wiesz, jak będzie z jego wydajnością? Akumulatory STIGA  ePower zostały przetestowane przy pełnym, rzeczywistym obciążeniu. Jaki był wynik? Pozostają wydajne nawet po 600 pełnych cyklach ładowania. Odpowiada to wyczerpaniu i ładowaniu akumulatora regularnie, dwa razy w tygodniu przez sześć lat. Do zalet należy także niskie zużycie prądu. Czas ładowania w przypadku akumulatorów STIGA wynosi od 120 do 220 min. 

W ofercie naszego sklepu znajdziesz między innymi ePower 20 V. To inteligentny akumulator, który został zaprojektowany, tak by pasował do urządzeń  serii 1 z grupy Essential. Jest wystarczająco mocny, aby napędzać kosiarki do trawy, a dzięki inteligentnemu mikroczipowi na tyle sprytny, by rozpoznać narzędzie, w którym się znajduje. Dostępny jest w dwóch różnych pojemnościach: 2 i 4 Ah. 

Dostępny jest także E-Power 48V, który również został poddany rygorystycznym testom. Wyposażono go w “czarną skrzynkę,” która zapisuje żywotność akumulatora. Możesz go podpiąć do kosiarek, podcinarek albo dmuchaw z serii Essential (seria3) Experience i Expert, a zimą zasią odśnieżarki. Akumulatory z tej serii dostępne są w szerokim zakresie pojemności od 2 do 7,5 Ah. 

EC415DU_277021208ST1_amb01-min.jpg

Urządzenia ogrodnicze na akumulator - co w nich takiego wyjątkowego? 

Odpowiedź na to pytanie jest prosta. Nasze akumulatory zostały wyposażone w ogniwa li-lon, czyli litowo - jonowe. To sprawia, że są zawsze gotowe do użytku. Wystarczy je naładować, wpiąć do urządzenia ogrodowego i można zacząć pracę! Dzieje się tak dlatego, że akumulatory po odłączeniu od źródła ładowania (jeśli są właściwie użytkowane), utrzymują stały poziom energii. 

Zasilanie akumulatorowe gwarantuje wysoką wydajność i wygodę pracy. Już nie musisz dolewać paliwa ani męczyć się z przeciąganiem kabla, jak w przypadku innych maszyn! Akumulatory są także łatwiejsze w konserwacji, ponieważ odpada konieczność utylizowania olejów i benzyn oraz co sezonowej wymiany cylindrów czy świec zapłonowych. 

Czas ładowania standardową ładowarką wynosi 90-180 minut minut, ale także w razie potrzeby, możesz użyć szybkiej ładowarki, która znacząco skróci oczekiwanie. 

Seria Essential 

Jeśli jesteś początkującym ogrodnikiem lub stawiasz na minimum pracy i wysiłku, ale oczekujesz dobrych efektów, urządzenia z tej serii będą dla Ciebie idealne. Wśród szerokiej gamy urządzeń ogrodniczych na akumulator znajdziesz maszyny do pielęgnacji trawnika takie jak kosiarki (np. Collector 132e lub Combi 336e 2Ah), które pomogą Ci utrzymać mały  trawnik w doskonałej kondycji. 

Seria Essential obejmuje także traktory ogrodowe - Swift 372e, e-Ride C300 oraz Estate 384e, wydajne maszyny, które pomogą Ci w pracach ogrodowych przez cały rok.

A może potrzebujesz czegoś, co wykona całą pracę za Ciebie? Zobacz co potrafią roboty koszące Stig 600 i Stig 1200. To inteligentne urządzenia posiadające elektroniczne “mózgi”, które umożliwiają im uczenie się, jak i gdzie ciąć. Sterowanie następuje z poziomu aplikacji - wystarczy podłączyć STIG'a do smartfona i już możesz kontrolować jego cięcie, ustalać harmonogram oraz konfigurować 5 punktów Go-To-Cut, czyli miejsc na drucie, od których Stig zacznie koszenie. Do tego jest lekki i cichy - dla lepszej izolacji akustycznej jego powłoka została wykonana ze specjalnej mieszanki polipropylenu i talku. Dzięki temu zatrzymuje hałas silnika wewnątrz, a Ty możesz w spokoju cieszyć się wypoczynkiem.  

Do bardziej precyzyjnego koszenia możesz wykożystać podcinarkę akumulatorową GT 100e 2Ah, która wyposażona jest w mocny silnik o mocy znamionowej 0,15 kW. Nadaje się wspaniale do pielęgnacji obrzeży trawnika. Za pomocą jednego kliknięcia przełączysz się z trybu koszenia do trybu przycinania krawędzi. Koś bez obaw o rośliny ozdobne - ta maszyna wyposażona jest w praktyczny ogranicznik dystansowy. Jest także bardzo wygodna i poręczna dzięki miękkiemu, regulowanemu uchwytowi w formie pętli. Możesz nią manewrować bez wysiłku - waży zaledwie 2,20 kg. Dodatkowo istnieje możliwość dopasowania długości wałka teleskopowego do wzrostu użytkownika.

Seria Essential to także narzędzia do pielęgnacji drzew i żywopłotu, takie jak sekator akumulatorowy SHT 100 AE 2.0 Ah czy nożyce akumulatorowe SGM 72 AE wraz z licznymi akcesoriami. 

SHT900AE_279300008ST1_amb01 (1)-min.jpg

Seria Experience 

To idealna seria dla zaawansowanych i średnio zaawansowanych ogrodników, którzy chcieliby rozwijać swoje umiejętności i wprowadzić pielęgnację ogrodu na nowy poziom. Znajdziesz w niej traktory ogrodowe, jak na przykład Gyro 500e. Został wyposażony w komfortowy fotel i najnowocześniejszy układ kierowniczy Drive by wire. Steruje się nim łatwo za pomocą joysticka. Z pomocą Gyro na jednym ładowaniu wykosisz obszar do 5000 m². Jego szerokość koszenia wynosi 98 cm. 

Seria Experience to także kosiarki, na przykład Collector 543e 4Ah, Multiclip 547e 4Ah oraz Combi 748e V. Oprócz wydajności, specjalnie wyprofilowanego ostrza tnącego mają także wygodną kierownicę Fulcrum, którą dla wygody dopasujesz do swojego wzrostu i odsuniesz od mechanizmu tnącego nawet o 25 stopni, co umożliwi koszenie pod krzewami i wzdłuż ścian.  

Jeśli chodzi o zasilane akumulatorami kosy, w ofercie sklepu STIGA znajdziesz między innymi modele SBC 500 AE, SBC 700 AE i SBC 700 D AE, które sprawdzą się doskonale, jeśli Twój ogród jest pełen zakamarków. Mają wydajne silniki bezszczotkowe, a wśród pozostałych zalet warto wymienić długi czas pracy na jednym ładowaniu akumulatora (60-130 min) oraz niewielką wagę. Zwolnienie żyłki również jest wygodne i balanie proste: dzięki zastosowaniu głowicy Tap&Go, podawanie żyłki następuje automatycznie po lekkim uderzeniu maszyną o ziemię. 

W ofercie STIGA znajdziesz również podcinarkę akumulatorową SGT 500 AE, czyli wydajne narzędzie, które jednym szybkim obrotem można zmienić w precyzyjną maszynę do podkaszania krawędzi. Jak? Wystarczy obrócić głowicę tnącą o 90° i cieszyć się uzyskanymi efektami. Podcinarka została wyposażona w szczotkowy silnik o mocy znamionowej 0,20 kW, a jej waga to zaledwie 3,40 kg. 

SBCCC-min.jpg

Integralną częścią serii Experience są także urządzenia, za pomocą których zadbasz o drzewa. Mowa oczywiście o pilarkach SPR 500 AE i CS 700e, które są łatwe w obsłudze, a przede wszystkim bezpieczne. Dodatkowym zabezpieczeniem jest także szybko działający hamulec łańcucha, który uruchamiany jest ręcznie lub automatycznie. 

Na uwagę zasługuje także pilarka akumulatorowa z wysięgnikiem SPS 700 AE, dzięki której możesz podcinać gałęzie z poziomu gruntu. Wytrzymały teleskopowy trzonek wysuwa się na długość 2,70 m, co razem z wysokością operatora pozwala sięgnąć na wysokość do 4m. Napędzana jest potężnym akumulatorem 48 V 4 Ah i silnikiem 450 W. Dla jeszcze łatwiejszej obsługi i wygody została wyposażona w wysokowydajny łańcuch, który minimalizuje odrzuty oraz zderzak, który pozwala oprzeć narzędzie o gałęzie w trakcie pracy dla lepszej stabilizacji urządzenia. 

Seria Expert 

Obejmuje najmocniejsze i najbardziej wydajne maszyny dedykowane profesjonalnej pielęgnacji ogrodu. Znajdziesz w niej między innymi kosiarki Combi 950e V, Twinclip 950e V oraz Combi 955e V. To wytrzymałe i mocne maszyny, których intuicyjny panel sterowania na uchwycie pozwoli Ci w mgnieniu oka przygotować maszyny do pracy. W jaki sposób? Po prostu ustaw odpowiednią wysokość, wybierz jedną z sześciu prędkości i możesz zaczynać. Pozostałe zalety? Elektryczna bezszczotkową skrzynię biegów, która gwarantuje niższe zużycie energii i wygodniejsze koszenie przez cały rok. 

Wśród urządzeń z tej serii znajdziesz także kosę akumulatorową SBC 900 D AE, sprawdzi się na wymagającym terenie. Ergonomiczna konstrukcja podwójnej kierownicy i kompaktowa osłona ułatwiają koszenie nawet najbardziej zarośniętych trawników. Dodatkowo została wyposażona w kierownicę z miękkimi uchwytami oraz czterema zintegrowanymi diodami LED do monitorowania poziomu naładowania akumulatora, dzięki czemu Twoje urządzenie ostrzeże Cię, że zbliża się pora uzupełnienia energii. 

Nie musisz także męczyć się z wyciąganiem żyłki, kiedy chcesz ją wymienić. Kosy wyposażone są w system Bump & Work, przeznaczony do szybkiego podawania żyłki. 

Nie do pominięcia są także urządzenia przeznaczone do pielęgnacji żywopłotu takie jak  sekator akumulatorowy SPH 900 AE,  SHT 900 AE oraz podkrzesywarka akumulatorowa na wysięgniku PS 900e

Teraz już wiesz, które maszyny ogrodnicze są ekologiczne. To właśnie zasilanie akumulatorowe pozwoli Ci użytkować Twoje narzędzia przez długie lata, bez konieczności zużycia paliw kopalnych. Jest to zdecydowanie lepsze dla środowiska naturalnego, ponieważ odpada problem emisji spalin oraz sporego hałasu. Zajrzyj na stiga.pl, gdzie czeka na Ciebie o wiele więcej maszyn, w których zastosowano nowoczesne rozwiązania.