Odśnieżarka elektryczna czy akumulatorowa? Byle nie ręczna...

Urządzenia ogrodowe
Odśnieżarka elektryczna czy akumulatorowa? Byle nie ręczna...

Jaką maszynę wybrać, by ekologicznie odśnieżać? Zanim zdecydujesz, poznaj zalety odśnieżarki akumulatorowej i elektrycznej!

Kiedy pojawia się śnieg, odśnieżanie staje się priorytetem. Wówczas warto mieć pod ręką sprzęt ogrodniczy, z którego pomocą lekką ręką pozbędziesz się śniegu zalegającego wokół domu. Zapomnij więc o łopacie i poznaj odśnieżarki STIGA.

Odśnieżarka wyposażona w wirnik odciąża od najtrudniejszej części pracy. Zagarnia zwały śniegu ze ścieżek ogrodowych, z podjazdu i drogi dojazdowej do posesji, a także – rozciągającego się wzdłuż niej – chodnika. Następnie, za pośrednictwem deflektora, wyrzuca go w miejsce, gdzie nikomu nie przeszkadza.

Jaką odśnieżarkę wybrać?

Gdzie hałas, spaliny nie są mile widziane, tam przyda się zarówno odśnieżarka akumulatorowa, jak i odśnieżarka elektryczna. To łatwe w utrzymaniu maszyny o niewielkich gabarytach pracujące po cichu, nieemitujące spalin. Nie wymagają złożonych zabiegów konserwacyjnych.

W przypadku odśnieżarki akumulatorowej jedyne, o co musisz zadbać, to naładowany akumulator. Natomiast elektrycznej – źródło prądu. Chcąc wybrać maszynę najlepszą dla siebie, weź pod uwagę wielkość powierzchni, na jakiej będzie pracować.

 1. wokół posesji, na większym terenie sprawdza się odśnieżarka akumulatorowa.
 2. wokół domu, na niewielkim podjeździe świetnie radzi sobie odśnieżarka elektryczna.

Odśnieżarka akumulatorowa zalety

 • mobilność,
 • duża wydajność,
 •  niski poziom wibracji,
 • praca przyjazna środowisku (bez wytwarzania spalin),
 •  cicha praca,
 • niewielka waga,
 • łatwa obsługa. Wkładasz akumulator, włączasz i pracujesz!
 • kompaktowy wymiar. Odśnieżarki akumulatorowe mieszczą się nawet w małym garażu.

Urządzenia akumulatorowe STIGA, wśród nich odśnieżarki, zasilane są przez baterie litowo-jonowe o mocy: 48 V i 80 V. Brak przewodu pozwala na pracę bez ograniczeń w odniesieniu do

obszaru roboczego. To atut, dzięki któremu odśnieżarka akumulatorowa tylko w niewielkim stopniu ustępuje spalinowej pod względem efektywności.

Mobilna, a przy tym bezemisyjna odśnieżarka akumulatorowa to najlepsza alternatywna dla maszyny spalinowej.

Odśnieżarka akumulatorowa STIGA.jpg

Źródło: Stiga

Pojedyncza bateria litowo-jonowa przy akumulatorze 5 Ah pracuje przez 30 minut bez przerwy. Jeśli chcesz wydłużyć ten czas do pełnej godziny, rekomendujemy zakup dodatkowej baterii. W ten sposób możesz pracować z obydwiema – na zmianę. Jedna dostarcza energii do pracy odśnieżarce. Druga w tym czasie, podpięta do ładowarki, zdąży nabrać mocy, by kontynuować pracę już do końca.

Odśnieżarka elektryczna zalety

 • duża wydajność,
 • niski poziom wibracji,
 • praca przyjazna środowisku (bez wytwarzania spalin).
 • cicha praca,
 • niewielka waga,
 • łatwa obsługa. Podłączasz do prądu, włączasz i pracujesz!
 • kompaktowy wymiar. Odśnieżarka elektryczna mieści się nawet w niedużym garażu.

Odśnieżarka elektryczna od akumulatorowej różni się źródłem zasilania. W konsekwencji – zasięgiem pracy. Maszyna działa, kiedy podłączona jest do prądu za pośrednictwem kabla zasilającego. Co nie oznacza, że w obsłudze sprawia kłopot lub okazuje się niefunkcjonalna.

Odśnieżarka elektryczna pozwala na pracę bez zbędnych przerw. Włączasz i pracujesz, ile chcesz!

Odśnieżarka elektryczna STIGA.jpg

Źródło: STIGA

Przewód zasilający po rozwinięciu osiąga długość kilku metrów. Z reguły to wystarcza, by swobodnie manewrować maszyną i dokładnie odśnieżyć nieduży podjazd na całej powierzchni.

Obecność przewodu zasilającego z jednej strony stanowi powód, dla którego odśnieżarka elektryczna przeznaczona jest do użytku przydomowego. Z drugiej atut pozwalający na pracę bez przerwy – na wymianę baterii czy uzupełnienie paliwa.

Odśnieżarka ekologiczna to doskonały sprzymierzeniec w walce ze śniegiem. Szczególnie na terenach, gdzie mieszkańcy dbają o zachowanie ciszy, a także o środowisko i czyste powietrze. Co nie oznacza, że bez znaczenia jest wybór pomiędzy odśnieżarką akumulatorową a elektryczną. Maszyny pomimo wielu podobieństw różnią się między sobą. Warto wiedzieć czym, by zdecydować, która z nich sprawdzi się w Twoim przypadku lepiej.

Zobacz produkt w sklepie Stiga