Zamiatarka czy dmuchawa - Przygotuj się na spadające liście

Urządzenia ogrodowe
Zamiatarka czy dmuchawa - Przygotuj się na spadające liście

Zamiatarka vs dmuchawa! Które urządzenie lepiej poradzi sobie z porządkowaniem opadających liści? Przeczytaj, jeśli się wahasz! 

Wybierając urządzenie do sprzątania opadających liści w ogrodzie, warto dobrać je do typu i wielkości powierzchni, na jakiej będzie używane. Przeczytaj ten poradnik - dzięki niemu unikniesz wielu błędów. 

Czym sprzątać trawnik?

Odpowiedź jest prosta - dmuchawą! Sprzątniesz liście i drobne gałązki szybko, wygodnie i skutecznie. Jakie modele warto rozważyć?

Jaką dmuchawę do liści wybrać? 

Postaw na urządzenie, którym bezpiecznie i łatwo posprzątasz nie tylko trawnik, ale także przestrzeń wokół roślin czy pomiędzy krzewami. A to wszystko bez emisji spalin!

Serie dmuchaw akumulatorowych STIGA ePower to urządzenia wyposażone w silniki bezszczotkowe. Maksymalna moc tych dmuchaw ogrodowych to od 32 m/s do 51,40 m/s. Wydajność turbiny mieści się natomiast w przedziale od 9,3 m³/min do 11,40 m³/min. Chcesz sprzątać szybko, skutecznie i ekologicznie? Zwróć uwagę na poniższe modele:

Nasze urządzenia zostały zaprojektowane tak, by maksymalnie ułatwić Ci porządkowanie ogrodu. Każda z dmuchaw wyposażona jest w intuicyjny panel przycisków na uchwycie, który umożliwia bezproblemowy wybór między trzema różnymi ustawieniami prędkości przepływu powietrza.

Dlaczego to takie istotne? Ponieważ wybór prędkości powinien zostać dostosowany do rodzaju nawierzchni, na której pracuje urządzenie. Ważne jest także czy materiał, który chcesz uprzątnąć jest lekki czy cięższy. Suche liście zdmuchniesz z trawnika ustawiając najniższą prędkość, natomiast mokre - wybierając ustawienie z najsilniejszym wydmuchem powietrza.

Wśród dmuchaw STIGA znajdziesz też maszyny (spalinowe i elektryczne), które równocześnie pełnią funkcję odkurzacza, czyli SBL 327 V oraz SBL 2600 E. Ta druga została dodatkowo wyposażona w funkcję rozdrabniania liści. Obie te propozycje łączy niezawodny spalinowy, dwusuwowy silnik o mocy znamionowej od 800 W (SBL 2600 E) do  2600 W  (SBL 327 V). 

Jaka maszyna sprawdzi się na żwirowej powierzchni? 

Żwir to materiał, który nie jest łatwy w porządkowaniu. Próby usunięcia spomiędzy kamyków suchych liści czy gałązek zamiatarką spowodują tylko, że żwir utknie między elementami szczotki.

Tradycyjne grabie także mogą przysporzyć Ci trudności. Zbiorą większe kamienie, tworząc nieestetyczne nierówności. Dlatego warto zaopatrzyć się w  dmuchawę ze wspomnianą funkcją regulacji prędkości wydmuchu. Dzięki temu nawet drobne kamienie pozostaną na swoim miejscu. Wystarczy, że wybierzesz niską prędkość w Twojej dmuchawie i możesz sprzątać bez wysiłku i obawy o aranżację. 

SAB 700 AE-min.jpg

Czym sprzątać kostkę lub beton?

Masz beton na podjeździe i kostkę wokół domu? Chcesz pozbyć się niesfornych liści, części traw, pyłu i drobnych gałązek czy innych zanieczyszczeń, które zalegają w tych miejscach? Z tym zadaniem doskonale poradzą sobie dmuchawy akumulatorowe.

Do porządkowania większych powierzchni rozważ również zakup zamiatarki. Choć oferuje nieco węższy zakres możliwości niż dmuchawy - gdyż jest dedykowana pracom na twardych podłożach takich jak np. podjazd, chodniki, betonowe ścieżki - stanie się nieocenionym ogrodowym pomocnikiem. Tym bardziej, że doskonale poradzi sobie również z usuwaniem świeżego śniegu zimą!

Jaka sprawdzi się najlepiej? Ręczna? Spalinowa?   

Zamiatarki ręczne - szybko i ekologicznie

To seria 3 maszyn: SWP 475SWP 355 oraz SWP 577.  Wyposażone są w napęd bezpaskowy i szczotki talerzowe. Ich atutem jest pełna ekologia i bezemisyjność. Są łatwe w konserwacji i nie zajmują dużo miejsca w garażu - możesz je przechowywać w pozycji pionowej. 

Wyposażyliśmy je w 7 lub 8 poziomową regulację wysokości szczotki oraz zbiornik o pojemności od 20 l do aż 50 l, w którym zmieszczą się drobne gałązki, liście i inne zanieczyszczenia.  

Zamiatarki spalinowe - wielofunkcyjne urządzenia na każdą porę roku

Czyli na przykład SWS 800 GE czy SWS 800 G. Wyposażone są 4-suwowe silniki spalinowe  o pojemności 212 cm3 o mocy znamionowej  4,40 KW i pojemności skokowej 212 CM³. Funkcja Electric Start zapewni Ci szybki rozruch, a możliwość regulacji szerokiej nylonowej szczotki (80 cm) do trzech różnych pozycji pozwoli dostosować parametry urządzenia do Twoich potrzeb. W trudno dostępne miejsca dotrzesz dzięki zastosowaniu rolek bocznych - pozwalających na swobodne usuwanie kurzu i pyłu zarówno z narożników, jak i wzdłuż ścian.  

Zamiatarki STIGA wyposażone są także w duże koła z łożyskowaniem kulkowym z  niezawodnymi 14-calowymi oponami Snow Hog oraz w nowe reflektory LED, dzięki którym możesz pracować z tą maszyną również w warunkach słabego oświetlenia. Niezwykle przydatne zwłaszcza zimą, kiedy świeży śnieg pokrył Twój podjazd, a Ty nie chcesz żeby zmienił się w ślizgawkę. 

Zamiatarki-min.jpg

Całoroczne sprzątanie ogrodu 

Sprzątanie ogrodu to jednak nie tylko troska o uprzątnięcie z pyłu i liści podjazdu czy trawnika. To też mniej oczywiste zadania - i rozwiązania, które proponuje STIGA.

Chcesz pozbyć się liści z rynien czy dachu szopy? Szukasz sposobu na zimowe odśnieżanie podatnych na złamania gałązek krzewów, a także urządzenia, które szybko pomoże odśnieżyć dach samochodu w mroźny poranek? 

Wracamy do tematu dmuchaw akumulatorowych! Lekkie i poręczne urządzenia staną się Twoim pomocnikiem do zadań specjalnych. Tym bardziej, że akumulatory dedykowane konkretnym modelom posłużą Ci jako zasilanie innych urządzeń z tych samych serii - kosiarek, sekatorów, podkrzesywarek czy kos. Kupujesz raz, używasz wielokrotnie, przez cały rok! 

Dmuchawy STIGA to całoroczni pomocnicy w trosce o uporządkowany, bezpieczny ogród. Sprzątanie i odśnieżanie to ich główne cele, ale kiedy tylko uruchomisz wyobraźnię, z pewnością znajdziesz dla nich więcej zastosowań!

Webp.net-resizeimage.jpg

Mamy nadzieję, że pytania “Jaką zamiatarkę ogrodową wybrać?” i “Jaką dmuchawę do liści wybrać?” już nie spędzają Ci snu z powiek. Oba typy urządzeń są trwałe, poręczne i łatwe w użytkowaniu i przechowywaniu. 

Wybierając urządzenie, kieruj się przede wszystkim typem i wielkością powierzchni, na jakiej najczęściej będziesz go używał. Weź też pod uwagę potrzeby, które generuje Twój ogród. Podaruj sobie wytchnienie od grabienia liści, satysfakcję z porządku i pomocnika, któremu żadne wyzwanie niestraszne. Z urządzeniami STIGA masz to jak w banku!    

Zobacz produkt w sklepie Stiga