Dmuchaj na brud! Czas na sprzątanie ogrodu

Porady
Dmuchaj na brud! Czas na sprzątanie ogrodu

Jak rozprawić się z brudem wokół domu, aby podwórze było czyste i piękne?

Choć wiosna w pełni, na niektórych podwórkach wciąż widać pozostałości po zimie - piasek czy naniesione przez wiatr obumarłe resztki roślin - przez co podjazd i chodniki nie wyglądają najlepiej. Czy to oznacza, że musisz wziąć do ręki miotłę i szufelkę, a później spędzić wiele czasu na mozolnym zamiataniu otoczenia wokół swojego domu? Niekoniecznie! Są na to dużo łatwiejsze sposoby - na przykład prace z wykorzystaniem urządzeń STIGA

Jak szybko się z tym uporać i cieszyć schludnym otoczeniem? Czytaj dalej - w tym wpisie zdradzamy nasze patenty na to, jak zadbać o czyste podwórze po zimie!

Dmuchawa

Piasek, kamienie, suche lub przygniłe liście, gałązki, szyszki… takie i inne cuda możesz znaleźć po zimie na swoim podwórzu. 

Jeśli chcesz szybko się z nimi uporać, zdecyduj się na użycie dmuchawy! To łatwe w obsłudze urządzenie nie wymaga dużego wysiłku fizycznego - wystarczy je włączyć i skierować strumień powietrza w kierunku nieczystości. Resztę ten niepozorny sprzęt zrobi za Ciebie! 

SAB 700 AE to mocna i trwała, a zarazem lekka dmuchawa akumulatorowa, która zaskoczy Cię swoimi możliwościami. Jej trwały, bezszczotkowy silnik 500 W zapewnia prędkość powietrza do 55 m / s w jednym kierunku.  

Miękki w dotyku, ergonomiczny uchwyt sprawia, że urządzenie jest wygodne w użyciu. Model SAB 700 AE posiada klawiaturę umożliwiającą wybór między trzema ustawieniami prędkości powietrza.

A może Twoją uwagę zwróci model VS 100e 4.0 Ah, czyli dmuchawa połączona z… odkurzaczem? Zamienia się w niego w kilka chwil, zasysając odpadki do pojemnego worka, który z łatwością odepniesz i wyczyścisz. Bezszczotkowy silnik i dwa akumulatory STIGA ePower 20 V umożliwiają długotrwałą pracę.

Dmuchawa akumulatorowa przyda Ci się nie tylko do posprzątania podjazdu - dzięki niej możesz zrezygnować z tradycyjnych grabi i posprzątać trawnik z opadłych liści, a także innych odpadów. 

Zamiatarka

Kolejnym sprzętem, który ułatwi Ci prace porządkowe na podwórku jest zamiatarka ręczna SWP 577, która łączy wydajność i ergonomię pracy. Z tym urządzeniem posprzątasz spore obszary bez zmęczenia - regulowane szczotki zmiotą wszystko, co napotkają na swojej drodze: od piachu i kamyków, po liście i drobne gałązki.

W przypadku mniejszych powierzchni możesz wybrać równie niezawodną zamiatarkę SWP 355 - mimo mniejszej powierzchni roboczej gwarantuje wydajność zamiatania na poziomie 1600 m² w ciągu jednej godziny!

Zamiatarka przyda Ci się także do posprzątania resztek skoszonej trawy czy przyciętego żywopłotu.

 

1_FB-min.jpg

 

Myjka wysokociśnieniowa

Denerwują Cię brudne zacieki i pokrywający kostkę brukową mech? Chcesz odświeżyć taras, altanę lub ogrodzenie? A może chcesz wyczyścić basen lub umyć samochód? Lekka i kompaktowa myjka wysokociśnieniowa STIGA bez problemu sobie z tym poradzi! 

2_IG-min.JPG

Nasza propozycja to model HPS 650 RG - posiada on mosiężną pompę i tłoki ze stali nierdzewnej, a do tego wąż wysokociśnieniowy w oplocie stalowym o długości aż… 12 metrów! Myjka zapewnia maksymalne ciśnienie na poziomie 150 barów przy natężeniu 550 l/h. Imponujące, prawda? Dodatkowymi atutami produktu są między innymi komfortowy, regulowany uchwyt i pokrętło regulacji ciśnienia, dzięki czemu dostosujesz je do czyszczonej powierzchni. Sprzęt posiada także zintegrowany bęben na wąż wysokociśnieniowy - dzięki temu oszczędzisz miejsca potrzebnego do przechowywania wszystkich elementów.

Porządkowanie podwórka po zimie nie musi być drogą przez mękę okupioną wieloma godzinami pracy. Od teraz tradycyjne zamiatanie i grabienie odchodzą w zapomnienie! Dmuchawy, zamiatarki i myjki wysokociśnieniowe w mig rozprawią się z zanieczyszczeniami wokół Twojego domu, a Ty będziesz cieszył się schludnym otoczeniem bez zbędnego wysiłku. Odwiedź sklep STIGA i wybierz urządzenia ogrodnicze skrojone na miarę Twoich potrzeb!