Cały rok prac ogrodowych tylko z jednym urządzeniem – to nie fikcja!

Urządzenia ogrodowe
Cały rok prac ogrodowych tylko z jednym urządzeniem – to nie fikcja!

Wiosna to czas intensywnych i czasochłonnych porządków wokół domu. Piękny i zadbany ogród nie wymaga jednak siły mięśni, ale profesjonalnego sprzętu, dzięki któremu szybko zrealizujesz wszystkie zaplanowane prace pielęgnacyjne. Sprawdź, w jaki sposób możesz wykorzystać wielofunkcyjne urządzenia STIGA Silex 95!

PROFESJONALNIE WYKOSISZ TRAWNIK

Jedną z funkcjonalności urządzeń wielofunkcyjnych jest koszenie trawnika. Jako posiadacz sprzętu STIGA maksymalnie dokładnie skosisz trawę – i to na trzy różne sposoby: z pomocą kosiarki rotacyjnej, rotacyjnej tarczowej bądź listwowej. Pierwsze dwie idealnie sprawdza się do efektywnego przycięcia trawy, natomiast ostatnia – w pracach na łące i do cięcia zarośli.

Niezależnie od wybranego rozwiązania, wykoszenie nawet dużej powierzchni terenu przestanie być zajęciem czasochłonnym. Skąd ta pewność? W przypadku kosiarki rotacyjnej pojedynczo kosisz 53 cm trawy, natomiast listwowej – aż 87 cm. Oznacza to, że same tylko akcesoria koszące STIGA osiągają efekty pracy równe standardowym kosiarkom! To korzyść, której nie warto ignorować – zastanów się zatem, czy warto inwestować w kilka odrębnych maszyn ogrodniczych, skoro dzięki jednemu urządzeniu STIGA możesz realizować tę samą czynność w sposób, który najbardziej odpowiada Twoim indywidualnym preferencjom i potrzebom ogrodu.

ZADBASZ O KONDYCJĘ DZIAŁKI

Spójrzmy prawie w oczy: zadbanie o estetyczny wygląd trawnika po zimie to zaledwie przedsionek intensywnych prac ogrodowych. Prawdziwe zmęczenie odczujesz na działce, która – jak co roku - wymaga porządnego spulchnienia. Tej czynności prawdopodobnie poświęcasz większą część wolnego dnia, np. w czasie weekendu. Urządzenia wielofunkcyjne STIGA, dzięki funkcji glebogryzarki i obsypnika, odczuwalnie odciążą Cię od większości obowiązków. Zamiast intensywnych prac, będziesz mógł spędzić przyjemnie czas w gronie znajomych, czy też rodziny.

Glebogryzarka o szerokości pracy 50 cm pozwoli Ci na maksymalnie szybkie i dokładne zruszenie dowolnej ilości ziemi. Dla porównania – posługując się zwykłym szpadlem jesteś w stanie jednorazowo przekopać do głębokości ok. 20 cm gleby. Dodatkowym minusem pracy manualnej jest ryzyko nierównomiernego – zbyt głębokiego bądź za płytkiego – spulchnienia działki, co w konsekwencji spowoduje jej niedotlenienie. Co to dla Ciebie oznacza? Przede wszystkim zahamowany rozwój roślin i wątpliwą jakość upraw. Stąd, jeżeli zależy Ci na w pełni satysfakcjonujących efektach prac działkowych, powinieneś rozważyć zakup sprzętu, który skutecznie wyeliminuje niebezpieczeństwo nieudanych plonów: przekopie ziemię na równym poziomie, intensywnie ją dotleni i zapewni optymalne warunki do prawidłowego wzrostu nasion warzyw i owoców.

 

Efektywność prac ogrodowych leży w doborze odpowiednich narzędzi

Źródło: www.stiga.pl

 

Pozostaje jeszcze kwestia szybkiego i maksymalnie komfortowego zasypania świeżo posianych nasion warzyw i warzyw. Z pomocą profesjonalnego wielofunkcyjnego urządzenia wyposażonego w obsypnik – takiego, jak np. STIGA Silex 95 - starannie zasypiesz nawet największe sadzeniaki ziemniaków.

WYSPRZĄTASZ PODJAZD Z ZALEGAJĄCEGO KURZU

Ogród, działka - co jeszcze znajduje się na Twojej liście wiosennych porządków? Prawdopodobnie podjazd wymagający gruntownego oczyszczenia z kurzu. Tradycyjne metody usuwania zanieczyszczeń zalegających wokół garażu nie należą do skutecznych – miotła jedynie przerzuca ich drobinki z miejsca na miejsce. Jednak STIGA Silex 95, z pomocą dodatkowego wyposażenia w postaci szczotki zamiatającej ze zbiornikiem, skutecznie oczyści każdy skrawek podjazdu z nawet najmniejszych zabrudzeń. Korzyści tego sprzętu zauważysz jak na dłoni: perfekcyjnie czyste podwórze przy minimalnym nakładzie siły mięśni.

Przewagę profesjonalnego sprzętu wielofunkcyjnego nad tradycyjnymi narzędziami ogrodowymi zauważysz natychmiast. Nie tylko szybciej uporasz się ze wszystkimi zaplanowanymi pracami, ale i osiągniesz dużo lepsze ich efekty. STIGA Silex pozwoli Ci odczuwalnie skrócić czas wiosennych porządków, a tym samym – dłużej cieszyć się tym, co kochasz: estetycznym, profesjonalne wypielęgnowanym ogrodem.

Zobacz produkt w sklepie Stiga