Akcesoria, które uczynią twoją pracę w ogrodzie przyjemniejszą i wydajniejszą

Urządzenia ogrodowe
Akcesoria, które uczynią twoją pracę w ogrodzie przyjemniejszą i wydajniejszą

Wiosna to najlepszy czas na to, aby sprawdzić możliwości urządzeń ogrodniczych. Niezależnie od rodzaju posiadanego sprzętu, w każdej chwili możesz usprawnić jego funkcjonowanie, a co za tym idzie – zwiększyć efektywność swojej pracy. Poznaj akcesoria STIGA, z pomocą których szybko (i bezpiecznie) zrealizujesz wszystkie zadania, jakie zaplanowałeś w swoim kalendarzu ogrodniczym!

MAKSYMALNIE EFEKTYWNE WYKORZYSTANIE KOSIARKI I TRAKTORKA OGRODOWEGO

Satysfakcjonujące efekty pracy z kosiarką zależą m.in. od jakości noża tnącego. W poprzednim artykule pisaliśmy o tym, w jaki sposób przygotować go do ponownej pracy w kosiarce, jednak musisz być przygotowany na sytuację, w której nie będzie już zdatny do użytku i wymagał wymiany.

Właściwe dobranie noży tnących do kosiarki gwarantuje przede wszystkim płynną pracę urządzenia. Dla Ciebie oznacza to wyeliminowanie ryzyka poważnego uszkodzenia kosiarki, jak i nietrafionej inwestycji w dodatek, którego instalacja w posiadanym modelu maszyny nie będzie możliwa. W podobny sposób powinieneś zadbać o traktorek ogrodowy. Z pomocą tego urządzenia zrealizujesz niemalże wszystkie wiosenne prace ogrodowe, np. model PARK 340 MXnie tylko posłuży do koszenia trawy, ale i wertykulacji trawnika, czy nawożenia gleby. Jednak nawet tak zaawansowany sprzęt odmówi posłuszeństwa, jeżeli nie zadbasz o elementy, które odpowiadają za jego poprawne funkcjonowanie.

Jeżeli jesteś posiadaczem kosiarki bądź traktora ogrodowego STIGA nie musisz poświęcać cennego czasu na poszukiwanie odpowiednich noży tnących. Wystarczy, że przejrzysz listę tych narzędzi w naszym sklepie – to wszystko! W ten sposób otrzymujesz zarówno pewność najwyższej jakości akcesoriów, jak i możliwość idealnego doboru dodatków wyposażenia do konkretnego modelu posiadanego sprzętu.

O czym jeszcze powinieneś pamiętać? Niezwykle ważna jest sezonowa wymiana oleju, dzięki której nie tylko wydłużysz żywotność silnika użytkowanej maszyny, ale i wyraźnie zmniejszysz w niej dotychczasowy poziom zużycia paliwa. Z pomocą specjalnie dobranych zestawów serwisowych STIGA z powodzeniem samodzielnie wymienisz olej zarówno w kosiarce, jak i bardziej zaawansowanym traktorze ogrodowym.

Bezpiecznie i szybko wymienisz również zespół tnący kosiarki. W tym wypadku jednak będziesz potrzebował specjalistycznych części, z pomocą których stabilnie zainstalujesz nóż w urządzeniu. Bez nich bezpieczne użytkowanie kosiarki nie jest możliwe i grozi poważnymi wypadkami podczas pracy. Stąd, mając na względzie Twój komfort pracy z kosiarkami STIGA, zadbaliśmy o to, abyś wśród ich akcesoriów odnalazł również piasty mocowania. To pozwoli zabezpieczyć Cię przed sytuacjami zagrażającym Twojemu zdrowiu, a w konsekwencji – znacznie zwiększy pewność pracy z naszymi urządzeniami.

Jeżeli zależy Ci na serwisowej wymianie wymienionych podzespołów sprzętu koszącego, w każdej chwili możesz oddać go do najbliższego serwisu STIGA.

BEZPIECZNA PRACA Z KOSAMI I PODCINARKAMI

Równo przycięty żywopłot oraz starannie przystrzyżone krzewy to wizytówka Twojego ogrodu. Do ich właściwej pielęgnacji potrzebujesz lekkich i maksymalnie zwrotnych urządzeń: kos i sekatorów.

Podczas pracy z tego typu sprzętem jesteś narażony przede wszystkim na intensywny hałas oraz ryzyko uszkodzenia ciała przez ostre i szybko ulatujące spod noża ścinki trawy. Ze szczególną starannością powinieneś więc wybierać odzież ochronną, która pozwoli Ci na bezpieczną i komfortową pracę.

Ochrona przed kłębami kurzu to priorytet. Drobinki zanieczyszczeń nie tylko skutecznie utrudniają oddychanie, ale i uszkadzając wzrok – o czym doskonale wiesz, jeżeli choć raz pracowałeś z podcinarką i nie zadbałeś o właściwą ochronę twarzy i odsłoniętych części ciała. Bezpieczną obsługę tego rodzaju sprzętu zagwarantuje specjalistyczny ochraniacz skroni i twarzy. Dodatkowo wyposażony w trwałą metalową siatkę, osłoni Cię również przed niebezpiecznymi uderzeniami grudkami ziemi, które mogą „uciec” spod noża tnącego w najmniej spodziewanym momencie.

Ochronę przed nadmiernym hałasem zagwarantują natomiast specjalne nauszniki. Wysokiej jakości materiał izolacyjny doskonale wygłusza charakterystyczny odgłos pracującej podcinarki. Natomiast gruba warstwa pianki syntetycznej zapewnia maksymalny komfort użytkowania nauszników, nawet podczas kilkugodzinnej pracy w ogrodzie.

Dodatkowym zabezpieczeniem, usprawniającym jednocześnie funkcjonowanie kos jest technologia Tap&Go, zastosowana np. w modelu SB 420 D. Umożliwia ona wysunięcie się żyłki urządzenia dopiero po tym, jak jego głowica zostanie lekko dociśnięta do ziemi. Warto również rozważyć inwestycję w profesjonalne tarcze tnące. Dostosowane do poszczególnych modeli kos STIGA nie tylko sprawdzają się w dokładnym przycinaniu zarośli, ale i krzewów czy nawet małych drzewek. Tarcze tnące z powodzeniem możesz wykorzystać również do skutecznego usuwania zbędnych chwastów z powierzchni trawnika - szczególnie w miejscach trudno dostępnych bądź zupełnie nieosiągalnych dla kosiarek.

 

Dzięki zestawom serwisowym z łatwością przygotujesz sprzęt koszący do nowego sezonu intensywnych prac w ogrodzie!

Źródło: www.stiga.pl

Z pomocą akcesoriów STIGA usprawnisz dotychczasowe funkcjonowanie posiadanych maszyn, ale również zabezpieczysz własne zdrowie i życie przed groźnymi wypadkami, które potencjalnie zagrażają Ci podczas intensywnych prac w ogrodzie.

Zobacz produkt w sklepie Stiga