5 powodów, dla których warto zainwestować w odśnieżarkę akumulatorową

Urządzenia ogrodowe
5 powodów, dla których warto zainwestować w odśnieżarkę akumulatorową

Bez kabla, bez ograniczeń! Co więcej, bez hałasu i spalin. Poznaj korzyści pracy z odśnieżarką akumulatorową!

Praca w ogrodzie i wokół domu powinna iść w parze z troską o najbliższe otoczenie – poszanowanie środowiska naturalnego oraz spokój domowników. Tę zapewniają urządzenia akumulatorowe. Wbrew pozorom w niczym nie ustępują swoim elektrycznym czy spalinowym odpowiednikom, a nawet przewyższają je pod względem wydajności. Jaka jest odśnieżarka akumulatorowa w praktyce?

1. Bezprzewodowa, w pełni mobilna

Odśnieżarka akumulatorowa zasilana jest prądem, podobnie jak odśnieżarka elektryczna, ale nie wymaga podłączenia do gniazdka.  To bezprzewodowa i w pełni mobilna maszyna zasilana przez baterię litowo – jonową o pojemności odpowiednio: 48 V (ST 4851 AE) i 80 V (ST 8051 AE). Pierwsza przeznaczona jest do użytku przydomowego, na niewielkim terenie do, druga – odśnieżania nawierzchni wokół posesji.

2. Zawsze w pełnej gotowości do nieprzerwanej pracy

Technologia Li-on zapewnia nieprzerwany przepływ mocy i zapobiega samorozładowaniu się baterii. Nawet długo nieużywany akumulator nie traci energii, a nawet może zgromadzić jej więcej bez szkody dla ogniwa. Możesz więc doładowywać go w dowolnym momencie bez konieczności uprzedniego rozładowania „do zera”. Wystarczy, że podłączysz baterię do źródła zasilana za pośrednictwem ładowarki – identycznie jak telefon komórkowy.

Odśnieżarka zasilana akumulatorem o pojemności do 5,0 Ah (amperogodzin) pozwala pracować do 40 minut bez przerwy przy pełnej mocy. Nie sprawdzasz, ile paliwa pozostało w zbiorniku i nie zastanawiasz się, ile czasu minie, zanim będziesz musiał zrobić przymusową przerwę, by je uzupełnić. Po prostu płynnie odśnieżasz śnieg zalegający na chodniku wzdłuż ogrodzenia, drodze dojazdowej, podjeździe czy ścieżkach wokół domu do momentu, kiedy przed domem nie będzie ani jednej zaspy.

3. Lekka i poręczna – komfortowa w obsłudze

Odśnieżarka akumulatorowa w porównaniu do elektrycznej i spalinowej jest maszyną lżejszą;  model ST 4851 AE waży 20 kg, natomiast ST 8051 AE zaledwie 15,5 kg, podczas gdy odśnieżarka spalinowa nawet 90 kg. Niewielkie gabaryty przekładają się na większą zwrotność, a dalej – łatwiejszą oraz wygodniejszą pracę, szczególnie przy odśnieżaniu stromej nawierzchni.

Odśnieżarka akumulatorowa - bezprzewodowa, przyjazna użytkownikowi i środowisku, niezawodna w trudnych warunkach

kolaz_odsnieżarka_akumulatorowa_STIGA_ST_4851_AE.jpgŹródło: www.stiga.pl

4. Ekonomiczna

Odśnieżarka akumulatorowa jest w ciągłej gotowości do pracy, wymaga jedynie naładowania akumulatora. W przeciwieństwie do spalinowej, którą powinieneś odpowiednio przygotować do sezonu – skrupulatnie skontrolować stan techniczny poszczególnych komponentów odpowiedzialnych za poprawną pracę maszyny w trudnych warunkach (m.in.: filtr powietrza, świeca zapłonowa, płyny) i ewentualnie wymienić je na nowe. Pomimo że konserwacją maszyny mogą zająć się profesjonaliści – serwisanci z autoryzowanego punktu sprzedaży -, to wciąż ponosisz dodatkowe koszty jej użytkowania – koszt paliwa, który rośnie w zależności od spalania. Wydajność, za którą idzie oszczędność to wyróżnik odśnieżarek zasilanych prądem. Mowa przede wszystkim o pieniądzach, ale nie tylko. Mając do dyspozycji akumulator kompatybilny z odśnieżarką oraz innymi bezprzewodowymi maszynami, możesz stworzyć własny system akumulatorowy – zestaw narzędzi dobranych w zależności od zakresu i charakteru prac w ogrodzie i wokół domu; każde z nich zasilane jedną, tą samą baterią.

5. Bezpieczna dla środowiska naturalnego

Opowiadając się za proekologicznymi praktykami, daj przykład innym — dbaj jednocześnie o przydomowy krajobraz i najbliższe otoczenie. Odśnieżarka akumulatorowa nie wytwarza spalin. Pracując z jej pomocą, bezpośrednio przyczyniasz się do polepszenia jakości powietrza, utrzymania go możliwie najczystszym. To jednak nie wszystko. Dzięki tej maszynie pozbywasz się śniegu nie tylko w sposób bezpieczny dla przyrody, a przy tym sprawnie i szybko, ale także po cichu. Tym samym odśnieżasz, kiedy chcesz – z rana, po zmroku, całkiem wieczorem – bez hałasu i wyrzutów sumienia o  zakłócanie snu lub wypoczynku rodzinie czy bliskim sąsiadom.

Przyjazne zarówno użytkownikowi, jak i środowisku naturalnemu, łatwe w utrzymaniu oraz niezawodne w pracy — taką maszyną jest odśnieżarka akumulatorowa. Z jej pomocą perfekcyjnie odśnieżysz powierzchnię wokół domu bez względu na panujące warunki.

Zobacz produkt w sklepie Stiga