5 powodów, dla których warto wybrać odśnieżarkę elektryczną

Urządzenia ogrodowe
5 powodów, dla których warto wybrać odśnieżarkę elektryczną

Końcówka jesieni to doskonały moment, by pomyśleć o odśnieżarce. Do usuwania śniegu z niewielkiego podwórka polecamy modele elektryczne. Poznaj 5 korzyści z zakupu tych urządzeń!

  1. Gotowość do pracy

Odśnieżarka elektryczna doskonale sprawdza się w sprawnym odśnieżeniu niedużego podjazdu. By przygotować urządzenie do pracy, wystarczy podłączyć je do gniazdka. Dzięki temu, pomimo porannego pośpiechu, zdążysz spokojnie usunąć śnieg, który przez noc zdążył pokryć podwórko.

  1. Efektywność

Pracując przy pomocy odśnieżarki z napędem elektrycznym bardzo szybko odśnieżysz placyk o powierzchni ok. 30-40 m² pokryty śniegiem o wysokości do 25 cm. Ponadto dobrze radzą sobie z usuwaniem śniegu na terenach o znacznym nachyleniu (nawet ponad 20%).

Odśnieżarki elektryczne, podobnie jak spalinowe, wyposażone są w komin umożliwiający wyrzut śniegu. Dodatkowym udogodnieniem, zwiększającym komfort pracy jest funkcja manualnej regulacji kierunku w zakresie 180⁰ oraz odległości wyrzutu. Dzięki temu gromadzony śnieg równomiernie rozrzucany jest na obrzeżach podjazdu, co jednocześnie ułatwia swobodne poruszanie się po nim.

  1. Funkcjonalność

Niewielka waga (model ST 1145 E waży tylko 14,5 kg ), bardzo prosta obsługa oraz duża zwrotność sprawiają, że odśnieżarka elektryczna może być z powodzeniem obsługiwana przez osoby, które nie mają wiele siły lub doświadczenia w pracy z zaawansowanym sprzętem do pracy w ogrodzie.

Atutem tych urządzeń jest również kompaktowość. Możliwość złożenia odśnieżarki pozwala na swobodne umieszczenie jej w bagażniku samochodowym i przewiezienia w dowolne miejsce, np. do dalszego sąsiada, który nie może poradzić sobie z odśnieżeniem garażu.

Odśnieżarka elektryczna to najlepsza alternatywa dla łopaty

Źródło: www.stiga.pl

  1. Komfort obsługi

Odśnieżarki nie są urządzeniami bezgłośnymi. Modele elektryczne są jednak na tyle ciche, że nie zakłócą spokoju domowników, czy sąsiadów. Możesz więc śmiało pracować z nimi o poranku, bez obaw o zbudzenie najbliższej okolicy.

  1. Ochrona środowiska i zdrowia

Odśnieżarki elektryczne są w pełni bezpieczne dla środowiska naturalnego. Nie emitują zanieczyszczeń, nie mają więc wpływu na zdrowie operatora, a także innych osób znajdujących się w pobliżu.

Jeżeli dysponujesz niewielkim podjazdem i nie chcesz spędzić kolejnej zimy na wyczerpującym odgarnianiu śniegu za pomocą łopaty, odśnieżarka elektryczna jest dla Ciebie najlepszym wyborem. Z powodzeniem sprosta wyzwaniom nadchodzącej zimy, dzięki czemu Twój podjazd zawsze będzie przejezdny i zadbany.

Zobacz produkt w sklepie Stiga