5 powodów, dla których warto kupić kosiarkę do trawy

Urządzenia ogrodowe
5 powodów, dla których warto kupić kosiarkę do trawy

Coraz częściej można dostrzec właścicieli posesji lub trawników korzystających z rozmaitych modeli kosiarek. O ile jeszcze kilka lat temu można było się zastanawiać, czy to praktyczne rozwiązanie, czy jedynie trend, dziś jest już pewne - odpowiednio dobrana kosiarka staje się niezbędnym urządzeniem w każdym ogródku.

MAM TRAWNIK = POTRZEBUJĘ KOSIARKI?

Bez względu na to, czy jesteś posiadaczem przydomowego trawnika, dużego ogrodu czy pokaźnej łąki na działce, konieczna jest odpowiednia pielęgnacja tego terenu. Liczą się tu zarówno względy estetyczne - kto przecież nie lubi latem rozpalić grilla na równo przystrzyżonej trawie w gronie znajomych, jak i jakościowe - trawa zadbana i odpowiednio nawożona rośnie szybciej, jest bujna i gęsta. Często w tym miejscu pojawia się dylemat, czy faktycznie potrzebna będzie kosiarka? Odpowiedź jest prostsza, niż mógłbyś się spodziewać. Poniżej zaprezentowaliśmy 5 podstawowych i jednocześnie praktycznych powodów potwierdzających tę tezę.

"TAK" NR 1 – ZNAKOMITY STOSUNEK JAKOŚCI DO CENY

Wbrew pozorom, kupno nowej kosiarki do trawy wcale nie musi być kosztowną inwestycją. Powszechnie uważa się, że wysokiej jakości sprzęt do koszenia trawy może kosztować majątek, podczas gdy w rzeczywistości solidna i wytrzymała kosiarka ręczna lub elektryczna okaże się korzystniejsza finansowo niż wynajęcie ekipy do pielęgnacji trawnika - i to już po kilku użyciach! Opcją dostępną w dość przystępnej cenie jest np. Collector 34 E, który poniekąd można porównać do małego samochodu miejskiego. To niewielkie urządzenie jest bardzo zwrotne i proste w prowadzeniu, dzięki czemu nie sprawi problemu nawet laikowi podczas pierwszego koszenia. Co równie ważne, silnik o mocy 1000 W gwarantuje niezwykle wydajną pracę przez cały okres użytkowania. W naszej ofercie znajdziesz również najwyższej jakości kosiarki spalinowe oraz podcinarki.

"TAK" NR 2 - WIELOFUNKCYJNOŚĆ

Kosiarki naszej marki charakteryzują się dużą uniwersalnością w działaniu. Niemal każdy model wyposażony jest w różnego rodzaju funkcje, których zadaniem jest nie tylko ułatwienie Twojej pracy, ale również spotęgowanie jej efektów. W zależności od Twoich potrzeb, możliwe jest m.in. dowolne ustawienie wysokości koszenia trawy oraz wielu innych parametrów, które decydują o komforcie pracy. Dzięki temu urządzenia Stiga są wyjątkowe w swojej klasie, użyteczne i funkcjonalne.

 

Kosiarki STIGA – idealny wybór niezależnie od wielkości ogrodu!

Źródło: www.stiga.pl

 

"TAK" NR 3 – ŁATWOŚĆ W OBSŁUDZE

Zalety produktu to nie tylko ogrom oferowanych przez niego możliwości czy wspaniałe efekty użytkowania, ale także sama jakość korzystania. Nasze kosiarki zostały zaprojektowane w niezwykle precyzyjny i dokładny sposób, dzięki czemu działanie poszczególnych modeli jest bardzo intuicyjne. Wygodne uchwyty i łatwość prowadzenia to atuty nie do podważenia w przypadku np. Combi 48 S B. Co ważne, zostało to osiągnięte przy jednoczesnym zastosowaniu dużej szerokości korpusu, która wynosi 48 cm. Ta wyjątkowa kosiarka spalinowa została wyposażona w specjalny napęd, prze co nawet wypełniony po brzegi kosz (o pojemności aż 60 l!) nie utrudnia sterowania.

"TAK" NR 4 – RÓŻNE TRYBY KOSZENIA

Nie bez powodu cecha ta została oznaczona numerem "4". Tyle właśnie trybów koszenia oferują kosiarki z naszej oferty. Są to: zbieranie trawy do kosza, wyrzut tylny, wyrzut boczny oraz mulczowanie. Pierwsze z wymienionych zaoszczędzi czas na dodatkowe grabienie ściętej trawy, różne kierunki wyrzutu są bardzo przydatne podczas koszenia np. przy domu lub oczku wodnym. Mulczowanie natomiast jest poniekąd naturalnym nawożeniem gleby. Ścięta trawa zostaje zmielona na drobniutkie kawałeczki, które zostają równomiernie rozłożone po podłożu. Prawdziwą perełką są kosiarki spalinowe pozwalające na połączenie wszystkich wymienionych trybów w jednej maszynie. Combi 48 SQ jest tego rodzaju urządzeniem, dzięki czemu charakteryzuje się wysoką użytecznością (możliwe jest użytkowanie w różnorodnych warunkach).

"TAK" NR 5 – OSZCZĘDNOŚĆ CZASU

Podstawową zaletą łączącą wszystkie nasze produkty jest to, że pozwalają one w ogromnej mierze zaoszczędzić Twój czas. Dzięki stosowaniu innowacyjnych rozwiązań, nasze kosiarki do trawy szybko i sprawnie radzą sobie z pielęgnacją trawnika - bez względu na jego powierzchnię czy ukształtowanie terenu.

Decydując się na zakup kosiarki do trawy, warto kierować się sprawdzonymi wskazówkami, które pomogą Wam w dokonaniu najlepszego wyboru. Kosiarka, która ma efektywnie służyć przez lata to poważna inwestycja. Kosiarki STIGA to nowoczesna alternatywa dla tradycyjnych rozwiązań wśród sprzętu ogrodniczego. Z ich pomocą szybko i komfortowo przydomowe trawniki, ale i bardzo duże powierzchnie trawy, dotychczas wymagające wyczerpującej pracy fizycznej.

Zobacz produkt w sklepie Stiga