4 rodzaje prac w ogrodzie, które wykonasz przy pomocy urządzeń akumulatorowych

Urządzenia ogrodowe
4 rodzaje prac w ogrodzie, które wykonasz przy pomocy urządzeń akumulatorowych

Urządzenia akumulatorowe sprawdzą się zawsze, gdy zależy Ci na cichej pracy wokół domu. Sprawdź, jakie zabiegi pielęgnacyjne wykonasz z ich pomocą!

  1. Perfekcyjnie wykosisz trawnik

Kosiarki o napędzie akumulatorowym pod względem wydajności nie różnią się od elektrycznych, a nawet niektórych modeli spalinowych. Z modelem STIGA Combi 36 AE nie tylko dokładnie wykosisz, ale i zmulczujesz trawę. Ścięta ulega rozdrobnieniu i trafia ponownie na powierzchnię trawnika jako źródło cennych substancji odżywczych pobieranych przez świeżo kiełkujące źdźbła. W ten sposób kosząc, jednocześnie pielęgnujesz trawnik. W porównaniu do kosiarek spalinowych, akumulatorowe wyróżniają się wyjątkowo cichą pracą, dzięki czemu nie zakłócają spokoju domownikom przebywającym w ogrodzie. Równie doskonałe efekty uzyskasz, pracując z kosiarką Voltage Combi 50 S AE, przeznaczonej do koszenia trawników o średniej wielkości. Kosiarki z nowej rodziny Volatage 80 działają w oparciu o akumulator, którego moc przyrównywana jest do mocy mniejszych kosiarek spalinowych. Z pomocą urządzeń z serii Voltage 80 maksymalnie efektywnie i komfortowo kosisz trawnik, bez konieczności podłączania kabli czy uzupełnienia kończącego się w zbiorniku paliwa. To z kolei usuwa potrzebę cyklicznego serwisowania kosiarek w celu wymiany oleju, filtra i innych komponentów wymagających odpowiedniego zabezpieczenia przez uszkodzeniami mechanicznymi lub wynikającymi z intensywnej eksploatacji.

Koszenie trudno dostępnych miejsc to natomiast zadanie dla kosy akumulatorowej, np. Power Pack SBC 48 AE. Z jej pomocą sprawnie wykosisz kępki trawy rosnące wokół drzew i donic, czy pod rozłożystymi krzewami - wszędzie tam, gdzie nie dotrze kosiarka.

Dzięki zasilaniu akumulatorowemu nie ma potrzeby podłączania danego urządzenia do gniazdka, co jednocześnie rozwiązuje problem zbyt krótkiego kabla niebezpiecznie splątanego między roślinami. Kolejną zaletą urządzeń akumulatorowych jest niewielka waga (kosiarka Combi 36 AE waży zaledwie 12 kg, natomiast kosa akumulatorowa SBC 48 AE - 5,5kg), która dodatkowo zwiększa komfort pracy.

  1. Szybko uformujesz rośliny ozdobne: krzewy i drzewka

Sekatory akumulatorowe polecane są szczególnie do drobnych prac w ogrodzie: formowania żywopłotów i krzewów ozdobnych. Wydajny akumulator litowo-jonowy zapewnia długą i nieprzerwaną pracę, natomiast za precyzję cięcia odpowiadają podwójne, laserowo ostrzone noże.

Sekatory akumulatorowe niemalże nie wytwarzają wibracji, co sprawia, że praca z nimi jest nie tylko bezpieczna, ale i wygodniejsza w porównaniu do obsługi urządzeń spalinowych. Sekatory akumulatorowe nie wymagają wprawy w obsłudze tego typu urządzeń, więc - zamiast uczyć się je ujarzmiać - z łatwością realizujesz założone plany.

Komfort pracy zwiększa ergonomiczna konstrukcja sekatorów. W modelu SMT 48 AE optymalne rozłożenie systemu nośnego akumulatora odciąża plecy, a szlufki na szelkach zostały zaprojektowane w taki sposób, aby osoby zarówno prawo-, jak i leworęczne mogły swobodnie poprowadzić przewód zasilający bezpośrednio przy ciele.

Cicha praca w ogrodzie? To możliwe z urządzeniami akumulatorowymi STIGA!

Źródło: www.stiga.pl

  1. Bez wysiłku przytniesz grubsze gałęzie

Wymieniając narzędzia, które pomocne są w pracach ogrodowych nie można zapomnieć o pilarce.

Ultralekka - ważąca zaledwie 3 kg – STIGA Power Pack SC 48 AE zapewnia nie tylko komfortową, ale i wydajną pracę; dzięki niej ok. 80 precyzyjnych cięć! Atutem pilarek akumulatorowych - podobnie jak pozostałych urządzeń STIGA z serii - jest niski poziom wibracji oraz cicha praca.

W odróżnieniu od pilarek spalinowych, akumulatorową możesz więc używać zawsze wtedy, gdy tego potrzebujesz, a mimo to nie zakłócać spokoju domownikom przebywającym w tym czasie w ogrodzie.

  1. Szybko uprzątniesz teren wokół domu

O porządek wokół domu powinieneś dbać przez cały rok, nie tylko wiosną. Źdźbła trawy pozostałe po koszeniu, ścięte gałązki krzewów rosnących wzdłuż ścieżki prowadzącej do domu, a także piasek czy żwir - z dmuchawą akumulatorową Power Pack SBV 48 AE szybko i skutecznie wysprzątasz zarówno podjazd, jak i taras.

Urządzenia akumulatorowe doskonale sprawdzają się w niewielkich pracach przydomowych. Zasilane mocnym akumulatorem, działają przez kilkadziesiąt minut bez przerwy, pomagając przywrócić ład i porządek w małym ogrodzie.

Zobacz produkt w sklepie Stiga