Zima w ogrodzie. Dlaczego warto kupić odśnieżarkę?

Urządzenia ogrodowe
Zima w ogrodzie. Dlaczego warto kupić odśnieżarkę?

Gdzie śnieg, tam odśnieżarka. Dlaczego warto mieć pod ręką tę maszynę? Sprawdź, by dobrze przygotować się na zimę i zaspy!

SPIS TREŚCI
Dlaczego warto kupić odśnieżarkę?
Po pierwsze: odśnieżasz bez wysiłku
Po drugie: odśnieżasz w okamgnieniu
Po trzecie: odśnieżasz bez szkody dla nawierzchni
Po czwarte: odśnieżasz, chroniąc środowisko

Właściwy sprzęt ogrodniczy to gwarancja lekkiej, łatwej i przyjemnej pracy wokół domu bez względu na aurę. W zimie bez wątpienia przydaje się odśnieżarka do śniegu — zamiast łopaty.

Po pierwsze: odśnieżasz bez wysiłku.

Lekką ręką pozbywasz się ciężkiego śniegu, od którego ugięłaby się łopata, a wraz z nią Twój kręgosłup. Nie męczysz się nawet w trakcie długotrwałej pracy, ponieważ odśnieżarka wykonuje za Ciebie najtrudniejszą jej część. Maszyna odciąża Twoje barki, ramiona i krzyż. 

Co więcej, wybrane modele odśnieżarek STIGA wyposażone są w ogrzewany uchwyt, który zapewnia dłoniom dodatkowe ciepło. Dzięki czemu nie marzniesz podczas pracy.

Usuwanie dużych zasp wymaga siły, a największą zapewnia mocny silnik odśnieżarki spalinowej.

Zima w ogrodzie. Dlaczego warto kupić odśnieżarkę_ Odśnieżarka spalinowa do śniegu STIGA.jpg

 

Po drugie: odśnieżasz w okamgnieniu.

Przygotowanie odśnieżarki do pracy nie trwa dłużej niż wyjęcie łopaty z garażu. Odśnieżarki spalinowe wyposażone są w rozrusznik elektryczny zapewniający błyskawiczny rozruch w bardzo niskiej temperaturze. Odśnieżarki elektryczne wystarczy podłączyć do prądu. Odśnieżarki akumulatorowe – zasilić baterią litowo-jonową.

Sam czas pracy z maszyną zredukowany jest do koniecznego minimum. Odśnieżarki STIGA charakteryzują się doskonałą zwrotnością; u maszyn spalinowych uzyskano ją wskutek zastosowania technologii EasyTurn. Dzięki temu manewrowanie nimi nie sprawia trudności. Jest tak łatwe, jak w przypadku lżejszych odśnieżarek elektrycznych i akumulatorowych.

Na efektywną i krótką pracę z odśnieżarką ma także wpływ przemyślane wyposażenie. W zależności od modelu maszyny, obejmuje ono różne funkcjonalności. Między innymi:

  • szeroki wirnik

Za jednym przejazdem zgarnia odpowiednio: do 76 cm śniegu w modelach spalinowych, do 51 cm w modelach elektrycznych i akumulatorowych.

  • deflektor

Wyrzuca zagarnięty śnieg w wybranym przez Ciebie kierunku, na określoną odległość z dala od miejsc, gdzie utrudnia normalne i bezpieczne poruszanie się wokół domu.

  • miękkie płozy, wyprofilowane koła z głębokimi bieżnikami

Nie zapadają się w głębokim śniegu. Jednocześnie zapewniają pewną jazdę po oblodzonej nawierzchni.

  • reflektory LED

Umożliwiają pracę o poranku, zanim wstanie dzień i po południu, kiedy zapada już zmrok. Moce światła dokładnie oświetlają każdy fragment przestrzeni, która wymaga regularnego odśnieżania.

Zero spalin. Śnieg to jedyne, co wyrzuca z siebie cicha odśnieżarka elektryczna!

Zima w ogrodzie. Dlaczego warto kupić odśnieżarkę_ Odśnieżarka elektryczna do śniegu STIGA.jpg

 

Po trzecie: odśnieżasz bez szkody dla nawierzchni.

Jeśli nie odśnieżać, to co zrobić ze śniegiem? Można posypać go piaskiem lub rozpuścić przy pomocy soli. Odradzamy jednak tego rodzaju praktyki, ponieważ przynoszą więcej szkód niż pożytku.

Sól stosowana w zbyt dużej ilości może uszkodzić nawierzchnię, na jakiej została rozsypana, a także zniszczyć odzienie – buty, czy spodnie. Jest również niebezpieczna dla zwierząt domowych. Jakby tego było mało, nie rozwiązuje problemu zasp wokół domu. Podobnie jak piasek. Koniec końców musisz pozbyć się śniegu w inny sposób.

Najłatwiejszym i najskuteczniejszym rozwiązaniem jest odśnieżarka, która usuwa śnieg mechanicznie, przy pomocy ślimakowego podajnika. Jest on umieszczony kilka centymetrów nad ziemią. W taki sposób, by zagarniał śnieg, ale nie miał styczności z brukowanym podłożem.

Po czwarte: odśnieżasz, chroniąc środowisko.

Jeśli zależy Ci na ochronie nie tylko mienia, ale i środowiska, to Twoim naturalnym wyborem powinna być odśnieżarka elektryczna lub odśnieżarka akumulatorowa. To maszyny ciche i bezemisyjne, dlatego idealnie sprawdzają się tam, gdzie spokój i czyste powietrze mają szczególną wartość. Przede wszystkim na terenach gęsto zaludnionych.

Lekka odśnieżarka elektryczna działa, podłączona do prądu. Ze względu na obecność kabla zasilającego, przeznaczona jest do użytku przydomowego. Mobilna odśnieżarka akumulatorowa zasilana technologią Li-Ion pozwala na długotrwałą pracę bez ograniczeń.

Efektywna jak spalinowa, ale zasilana baterią litowo-jonową. Odśnieżarka akumulatorowa pomaga walczyć z zaspami – o czystość wokół domu oraz ze smogiem – o czyste powietrze.

Zima w ogrodzie. Dlaczego warto kupić odśnieżarkę._Odśnieżarka akumulatorowa do śniegu STIGA.jpg

Maszyna zasilana jest wymiennymi bateriami litowo-jonowymi o zróżnicowanej mocy (48 V, 80 V). Pojedyncza dostarcza energii wystarczającej do uprzątnięcia śniegu z małego podjazdu. Dwie baterie stosowane naprzemiennie odpowiednio wydłużają czas pracy odśnieżarki. Tym samym umożliwiają nieprzerwane odśnieżanie wokół posesji.

Im lepiej przygotujesz się na zimę, tym mniej kłopotów sprawi Ci śnieg wokół domu. Odśnieżarka rozwiązuje wszystkie. Sprawnie usuwa zaspy i wyręcza w ciężkiej pracy, nie pozwalając Ci przebywać na mrozie dłużej niż to absolutnie konieczne.